Ploché sluneční kolektory FPC1200A jsou určeny pro celoroční přeměnu energie slunečního záření na ohřev teple užitkové vody, podporu vytápěni a ohřev bazénu.

K největším výhodám tohoto typu kolektoru patří velmi nízká cena, při zachování vysokého výkonu.

Několik dalších výhod kolektoru FPC1200A.
– velmi vysoká mechanická odolnost
– nízká hmotnost díky využití hliníkových profilů
– rychlá instalace bez speciálního nářadí
– možnost instalace na jakoukoli střechu, stěnu, nebo volnou plochu
– jednoduchá konstrukce s dlouhou životností
– přesná výroba díky laserovému svařování

Solární kolektor FPC1200A za ceny již od 4.900,- Kč bez DPH

Sestava pro solární ohřev vody

Cena celkem  18.500,- Kč + DPH

Konstrukce pro montáž kolektorů: 1500,- Kč + DPH

( AL profily, držáky, šrouby – pro dva kolektory )

Solární termické kolektory

Solární kolektory slouží pro přeměnu energie slunečního zářeni na ohřev užitkové vody, podporu vytápěni a ohřev bazénu.
Sluneční záření dopadá na absorbér kolektoru, který je spojen s trubkovým rozvodem kolektoru.
Přenos energie z kolektoru je zajištěn prostřednictvím teplonosné kapaliny, která proudí mezi kolektorem a výměníkem tepla v akumulační nádrži.
Solární kolektory se většinou umísťují na střechy domů. Nevýhodnější je orientace kolektoru směrem na jih.

Rozdělení kolektorů na ploché (deskové) a vakuové (trubicové)

Ploché kolektory – Základem plochého kolektoru je absorpční plocha. Ta je u novějších typů opatřena selektivní vrstvou, která tepelné záření velice dobře přijímá, ale nevydává.Selektivní vrstva se na absorpční plochu nanáší elektrochemicky a absorpční plocha je ve většině kolektorů tepelně izolována, pro zamezení tepelných ztrát.U kvalitního plochého kolektoru stagnační teplota běžně překračuje hodnotu 150 °C.
Vakuové kolektory – Vakuový kolektor je složen z několika skleněných trubic, ve kterých je tepelná izolace zajištěna vrstvou vakua.Síla skla trubice je cca jeden milimetr a proto je jednouz nevýhod vakuových kolektorů náchylnost na poničení – ať již při montáži, nebo vlivem námrazy, krupobití apod. Vakuové kolektory jsou díky novější konstrukci a použití vakua mylně považovány za mnohem účinnější než ploché.Dosahují vyšších stagnačních teplot a mají vyšší výkon v zimním období. Jsou proto vhodnější do systémů určených pro přitápění. Ploché kolektory však prochází neustálým vývojem a jejich účinnost se postupně zvyšuje.

Solární kolektory v ČR

Vakuové solární kolektory jsou technicky novější konstrukce, ale pro naše klimatické podmínky nejsou příliš vhodné – paradoxně kvůli jejich největší výhodě.
Tou je izolace vakuem, jenž při zimním provozu zabraňuje odtávání sněhu a zapříčiňuje, že kolektory nefungují a může také vzniknout námraza, která je může poničit. 
V klimatických podmínkách Evropy a České Republiky se nejvíce osvědčují, a jsou nejčastěji používány, právě ploché solární kolektory.
Díky své pevné konstrukci ( trzené sklo silné 4 mm ) odolávají povětrnostním vlivům – vítr, sníh, kroupy, námraza. 
Solární kolektory představují dlouhodobě výhodnou investici do úspory nákladů, protože na rozdíl od fotovoltaických panelů nedochází časem ke snížení výkonu, nebo opotřebení.
Prokázaná životnost plochých solárních kolektorů je více, jak 30let.
Vše je dáno jednoduchostí konstrukce ( žádné pohyblivé součásti, žádná elektronika ) a především použitím materiálů s velmi dlouhou životností – hliník, měď, tvrzené sklo. 
Vakuové kolektory mají vyšší výkon v zimním období a jsou proto vhodnější do systémů určených pro přitápění.
Srovnáním s plochými kolektory v celoročním provozu je rozdíl v pouze řádu procent, protože nové typy plochých kolektorů již dosahují  podobných výkonů, jako levné vakuové.
Do systémů pro ohřev TUV v našich klimatických podmínkách, jsou, vzhledem k několikanásobně vyšší ceně kvalitních vakuových kolektorů a jejich mechanické odolnosti, jasnou volbou ploché solární kolektory.   

ZAUJAL VÁS NÁŠ SOLÁRNÍ KOLEKTOR FPC1200A?

Nyní už máte jasno v tom, co potřebujete, nebo byste se naopak nejprve chtěli trochu více poradit? V obou případech jsme vám plně k dispozici!