Digitální řídící jednotka SR81

Pro ovládání celého solárního systému s možností ovládání elektrického ohřevu nádrže (boileru), cirkulačního čerpadla a možností nastavení funkcí pro ochranu solárního systému.

Cena: 3.300,- Kč bez DPH
Cena s kolektory FPC: od 2.500,- Kč bez DPH

Čerpadlová jednotka

Čerpadlo Grundfos, pro napojení na řídící jednotku, tři stupně výkonu 50W, 65W, 80W, napětí 230V, Pojistný přetlakový ventil, tepelná izolace, tlakoměr, připojení pro plnění solárního systému.

Cena: 5.500,- Kč bez DPH
Cena s kolektory FPC: od 4.900,- Kč bez DPH

Expanzní solární nádoba

Expanzní nádoba zachycuje změny objemu kapaliny v solární soustavě způsobené změnou teploty a udržuje přetlak v soustavě podle požadovaných hodnot. Odolná působení solární kapaliny.

Expanzní nádoba solární 18 ltr.   1.100,- Kč bez DPH
Expanzní nádoba solární 25 ltr.   1.290,- Kč bez DPH
Expanzní nádoba solární 35 ltr.   1.900,- Kč bez DPH
Cena s kolektory FPC     -10%

Solární nerezové flexi potrubí

Solární nerezové flexi potrubí (DN16, DN20) – dvojitá ohebná trubka s tepelnou izolací a kabelem pro připojení snímače teploty kolektorů. Pro jednoduché připojení solárních kolektorů a propojení ostatních prvků solárního systému, kdy odpadá použití množství tvarovek a tím i problematických spojů. Tepelná izolace je na bázi EPDM kaučuku a je opatřena PE protekcí proti povětrnostním vlivům a UV záření. Provozní teplota do 125°C, krátkodobě do 175°C. Trubky lze velmi jednoduše oddělit.

Solární nerezové flexi potrubí DN16 pro kolektory FPC  390,- Kč / m  bez DPH

Solární teplonosná, nemrznoucí kapalina

Solární teplonosná nemrznoucí kapalina na bázi propylenglykolu s bodem tuhnutí –33°C, pro předávání tepla ze sluneční energie do akumulační nádrže, tepelného výměníku, nebo boileru. Kapalina s obsahem inhibitorů koroze, zamezujících tvorbu rzi, pro prodloužení životnosti.

Cena: 61,- Kč / ltr. bez DPH
Cena s kolektory FPC:      – 10%

Odvzdušnění solárního systému

  • Odvzdušňovací sada – Sada separátoru vzduchu, kulového kohoutu a odvzdušňovacího ventilu. Slouží pro odvzdušnění solárního systému, aby nedocházelo ke zhoršení funkce systému. Umisťuje se v nejvyšším bodě solárního systému, do výstupního potrubí z kolektoru.
  • Odvzdušňovací ventil pro solární systémy – odstraňuje ze solární kapaliny bubliny vzduchu.
  • Kulový kohout pro solární systémy – do 160°C, odolný solární kapalině. Umisťuje se pod odvzdušňovací ventil pro uzavření solárního systému pro případ stagnace.

Příslušenství pro montáž kolektorů

  • Hliníkové profily
  • Nerezové háky
  • Nerezové držáky
  • Nerezové háky pro montáž do střešní krytiny
  • Šrouby pro montáž kolektorů

MÁM ZÁJEM O PŘÍSLUŠENSTVÍ K OHŘEVU VODY

Objednat naše příslušenství k solárnímu ohřevu vody můžete ještě dnes! A stejně tak se nás můžete kdykoli na cokoli zeptat. Rádi a ochotně Vám se vším pomůžeme a poradíme Vám!