Digitální řídící jednotka SR81

Pro ovládání celého solárního systému s možností ovládání elektrického ohřevu nádrže (boileru), cirkulačního čerpadla a možností nastavení funkcí pro ochranu solárního systému.

Čerpadlová skupina

Čerpadlo Grundfos, pro napojení na řídící jednotku, tři stupně výkonu 50W, 65W, 80W, napětí 230V, Pojistný přetlakový ventil, tepelná izolace, tlakoměr, připojení pro plnění solárního systému.

Expanzní solární nádoba

Expanzní nádoba zachycuje změny objemu kapaliny v solární soustavě způsobené změnou teploty a udržuje přetlak v soustavě na požadovaných hodnotách. Odolná působení solární kapaliny.

K solární nádobě je dodáván připojovací ventil a držák pro montáž expanzní nádoby.

Solární teplonosná, nemrznoucí kapalina

Solární teplonosná nemrznoucí kapalina je určena pro předávání tepla ze solárních kolektorů do akumulační nádrže, tepelného výměníku, nebo boileru. Teplonosná kapalina je na bázi výševroucích glykolů (Běžně prodávané levnější kapaliny jsou na bázi propylenglykolu) a je určena pro termicky vysoce zatížené solární soustavy. Může být použita jak pro ploché solární kolektory, tak i pro vakuové solární kolektory. Kapalina obsahuje směs organických inhibitorů koroze, inhibitory tepelné degradace, inhibitory pěnění a stabilizátory prostředí.

Odvzdušnění solárního systému

  • Odvzdušňovací sada – Sada separátoru vzduchu, kulového kohoutu a odvzdušňovacího ventilu. Slouží pro odvzdušnění solárního systému, aby nedocházelo ke zhoršení funkce systému. Umisťuje se v nejvyšším bodě solárního systému, do výstupního potrubí z kolektoru.
  • Odvzdušňovací ventil pro solární systémy – odstraňuje ze solární kapaliny bubliny vzduchu.
  • Kulový kohout pro solární systémy, odolný solární kapalině. Umisťuje se pod odvzdušňovací ventil pro uzavření solárního systému pro případ stagnace.

Příslušenství pro montáž kolektorů

  • Hliníkové profily
  • Nerezové háky
  • Nerezové držáky
  • Nerezové háky pro montáž do střešní krytiny
  • Šrouby pro montáž kolektorů

+ další příslušenství pro kompletní solární systém a jeho bezproblémovou funkčnost.

MÁM ZÁJEM O PŘÍSLUŠENSTVÍ K OHŘEVU VODY

Objednat naše příslušenství k solárnímu ohřevu vody můžete ještě dnes! A stejně tak se nás můžete kdykoli na cokoli zeptat. Rádi a ochotně Vám se vším pomůžeme a poradíme Vám!